YANAK DOLGUSU

blog1

Yanak Dolgusu

Dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilebilir. Zayıf ve çökük şekildeki yanaklar kişinin yüzünü olduğundan daha yaşlı ve yorgun göstermektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak veya yapısal olarak gerçekleşen yüzdeki hacim kayıpları yanak dolgusu ile tedavi edilmektedir. Yanak dolgusu sayesinde yanaklar, cerrahi işlem gerekmeden formuna kavuşabilmektedir. Yanak Dolgusu Teknikleri Nelerdir? Yanak dolgusunun üç farklı türü vardır. İlki cerrahi işlem gerektirirken ikincisi cerrahi işlem olmadan gerçekleşmektedir. Üçüncüsü ise hem cerrahi işlem hem de cerrahi olmayan işlemle gerçekleşmektedir. Dolgu enjeksiyonu tekniği ile yapıldığında pratik ve hızlı bir şekilde çözüm sunmaktadır. Bu enjeksiyon yöntemi genellikle 15 dakika sürmektedir. Yanak dolgusu yapılırken hyalüronik asit ve türleri dolgu malzemesi olarak tercih edilmektedir. Yanak Dolgusunda Nasıl Sonuçlar Gözlenir? Yanak dolgu malzemesi yüze enjekte edildiğinde yanağın yüzeyi geriye doğru dengelenir ve yanak bölgesi hafifçe kaldırılır. Bu işlem sonrasında yanak yuvarlak hale gelir. Çevre dokuda yüzün açısının genişlemesi kontrol altına alınarak sıkıştırılma işlemi uygulanmaktadır. Yanak dolgusu yanak bölgesini dolgunlaştırmaktadır. Tüm bunlarla birlikte bu tedavi estetik cerrahideki en etkili yöntemdir. Yanak dermal dolgu malzemesi yüzü yukarı doğru çekmektedir. Böylece yüzün genç görünmesini sağlar. Gözlerin oyukluğu azalır ve işlem yaptıran kişinin burnu ortaya çıkar. Alın ve çene çıkıklığının da dengelenmesi sağlanır. Yanak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Her estetik işlemde olduğu gibi işlem sonrasında ödem oluşumu görülebilir. Bununla birlikte yüzde hafif kızarıklık da görülebilmektedir. Kızarıklıklar birkaç saat içinde geçebilmektedir. Ödem için verilen süre ise genellikle 1 veya 2 gündür. Yanak dolgusunda oluşabilecek komplikasyonları engellemek için alanında uzman bir cerrah tercih edilmelidir. Ayrıca tedavinin klinik ortamda gerçekleşmesi gerekmektedir. Tedavi başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde yüz estetik bir görünüme kavuşmaktadır.Tedavi sonucunda kişi daha genç bir görünüşe kavuşmaktadır. Yanaklar Zamanla Neden Sarkıyor?

Yaşlanmaya bağlı oluşan durumlardan biri yanaklardaki sarkmalardır. Yüzümüzdeki kemikler ve dokular hacimlerini yaşlanmayla doğru orantılı olarak kaybeder. Bu durum sonucunda da elmacık kemiklerimiz belirginliğini yitirir. Yüzde hafif de olsa sarkmaya sebep olur. Bu durumu geçici olarak götürmek için makyaj teknikleri ve yüz egzersizleri denenmektedir. Yanaklarınızdaki Hacim Nereye Gitmektedir?

Yanaklarda bulunan hafif şekildeki hacim hemen hemen herkesin hoşuna gitmektedir. Hacim yüzümüzden aşağı doğru gittikçe yüz şekli değişiyor. Aynı zamanda kemik ve yağ dokularını kaybediyoruz. Bu durumun asıl sebebi elmacık kemiklerindeki değişimdir. Bu kemiklerde değişim meydana geldikçe yağ dokularına daha az destek olur. Bu durumda yüzdeki yağ dokusunun alta doğru hareketini gerçekleştirirken kişinin yaşını da ele verir.