THULİUM LAZER

blog1

Thulium Lazer

Ciltte oluşan lekeleri vücudun korunma önlemlerinden biridir. Cilt maruz kaldığı ortamdan (güneş, kalitesiz makyaj malzemeleri, zararlı kimyasallar vs.) kendini koruyabilmek için melanin salgılar. Böylece cilt kendini korur ama salgıladığı melaninden dolayı ciltte lekelenmeler meydana gelir. Thulium lazerle leke tedavisi, Manavgat'ta tek ve en etkili leke tedavi yöntemidir. Thulium Lazer ile Leke Tedavisi Nedir?

Thulium lazer; güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melazma denilen ve tedavisi güç olan düzensiz şekilli renk koyulaşmaları şeklinde oluşan lekelerin giderilmesinde kullanılan en etkili yöntemdir. Akıllı lazer, BB lazer, lavieen lazer, thulium lazer olarak da bilinir. Thulium Lazer Leke Tedavisi İşlem Süreci Nasıldır?

Thulium lazer tedavisinin uygulaması kolaydır. Lokal anestezi kremi uygulandıktan sonra lazer işlemine başlanır. Thulium lazer işlemi sırasında bir miktar ağrı ve hafif yanma hissi hissedilebilir. Uygulama bölgelerinde nokta nokta kahverengi şekilde minik kabukçuklar oluşabilir. Oluşan bu kabuklar uygulama sonrasında kesinlikle koparılmamalıdır. Thulium Lazer Leke Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Thulium lazer işlem sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar görülebilir. Thulium lazer leke tedavisi işlemi sonrası doktorumuzun önerdiği tavsiyere uyulması başarıyı olumlu yönde etkilemektedir. İşlem sonrası olulan minik kabukçukların koparılmaması, işlem gören bölgenin ovalanıp yıpratılmaması gerekmektedir. Thulium lazer leke tedavisi işlemi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bazı lekelerde etkiler çok hızlı görülürken bazı lekelerde ise kısmı etkiler gözlemlenmektedir.