PLAZMA AGE TEDAVİSİ

blog1

Plazma Pen Tedavisi

15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. En önemli özelliği maddenin 4. Halini kullanıyor olmasıdır.

Plasma Pen ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerjiyle plasma haline dönüştürerek (süblimasyon) iyon oluşturur ve bu cilt yüzeyini etkileyerek hızlı iyileşme sağlar. Çevre dokulara zarar vermez, sadece cihazın gördüğü milimetrik alana etki eder.

Cilt yüzeyindeki kusurları buharlaştıran plasma pen dokunun alt tabakalarına ısı yayarak cildin tazeliğini sağlayan yapıların yeniden aktifleşmesini, kolajen, elastin oluşumunu, cildin dirileşmesini, tazeleşmesini sağlar.

Cilde hiç temas etmeden, ısıyı diğer dokulara iletmeden, tedavi edilen dokuların süblimasyonu (katıdan direk gaz haline geçiş.)sağlanır. İşlem sonrası 1-2 gün ödem olabilir,oluşan kabuklar 7-10 günde dökülür ve alttan pembe epitel ortaya çıkar.Mutlaka güneş ışığı ve yapay uv ışıktan korunmak gerekir.Tam iyileşme sağlanana kadar güneş koruyucu kullanılmalıdır. Tedavi uygulama yapılacak bölgede aktif enfeksiyon ve/veya lezyon olmayan herkes için uygundur. 1- 3 seans yeterlidir.

KULLANIM ALANLARI:

Ameliyatsız üst ve alt göz kapağı estetiği. Göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi. Dudak üstü çizgileri, ağız ve çene etrafı kırışıklıkları. Yüz, boyun lifting(kırışıklıkları). Leke tedavisi (güneş ve yaşlılık lekeleri). Akne ve akne çukurları, izleri. Ksantelazma tedavisi(Göz çevresi kolesterol kristalleri).