MEDİKAL CİLT BAKIMI

blog1

Medikal Cilt Bakımı

Cildimizin yumuşak, parlak, temiz ve pürüzsüz görünümü estetik açıdan oldukça önemlidir. Çevresel faktörler yaşlanma sürecinde genetik mirasımızla birlikte rol oynar. Yapılan araştırmalar, yaşlanmaya bağlı cilt sorunlarının yüzde 80-90′ının çevresel zararlardan meydana geldiğini göstermektedir.

Medikal cilt bakımı ile biraz da olsa yaşlanma sürecinin yavaşlatılması hedeflenmektedir. Medikal cilt bakımı ciltteki gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık ve canlılık verilmesini sağlar. Lenf drenajı ile toksinleri uzaklaştırır. Medikal cilt bakımı 1 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizini takip ederek bakımda yapılacak adımlar belirlenir.

Uygun bir temizleyici ile cildi temizleyip peeling yöntemi ile de ölü tabakalar ciltten uzaklaştırılır. Daha sonra cilde buhar verilerek gözenekler açılır. Böylece siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir. Sonraki aşamada ise oluşan cilt hassasiyeti giderilir. Tonik uygulanmasının ardından yüz masajı yapılarak kişi rahatlatılır. Cildin gereksinimine göre yüze farklı serumlar ve maskeler de uygulanabilir. Bakım sonunda tonikleme ve nemlendirme işlemi yapılarak, medikal cilt bakımı sonlandırılır. Cilt yüzeyindeki ölü hücreler, makyaj artıkları, kir, yağ temizlenir, hücreler yenilenir. Cilde kaybolan nemi yeniden kazandırılması sağlanır. Cilt bakımı, ev kullanım ürünlerinin daha iyi ve etkili emilimini sağlamaktadır. Cilt yüzeyindeki cildin canlılığını kapatan lekelerin rengi açılır. cildin oksijenlenmesini artırır, metabolizmasını dengeler, lifting etkisi yaparak sıkılaşmasını ve daha genç görüntü oluşmasını sağlar. Medikal cilt bakımı, cildi çevresel zararlardan ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir yapılmalıdır.