LEKE TEDAVİSİ

blog1

Leke Tedavisi

Antalya Manavgat'ta bulunan kliniğimizde uyguladığımız Leke Tedavileri'nde doktorumuz Op. Dr. Muammer Kaya tarafından kişiye özel tedavi protokolü belirlenir. Kişinin ihtiyaç durumuna göre uzman yönlendirmesi ve kombine tedaviler ile bu hızlı ve etkili sonuçlar elde edilir.

Leke Tedavisi Nedir?

Leke tedavisi, ciltte çeşitli nedenlerle (güneş, yanlış uygulanan bakımlar, kalitesiz makyaj malzemeleri, çeşitli kimyasallar gibi) oluşan lekelerin giderilmesi tedavisidir. Melanin, cildimize rengini veren maddedir. Ciltte oluşan lekeler, melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerde bulunur. Melaninin, anormal yüksek miktarda ve belli bölgelerde toplanarak cilt lekelerini oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren gözlemlenebilir. Cilt lekelerinin bir kısmı yaşın ilerlemesi ile bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasardan kaynaklanır.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Op. Dr. Muammer Kaya'nın kendine has , hastalarımıza uyguladığımız özel tedavi yöntemleri vardır. Yeni uygulamaları takip ederek sonucuna güvendiğimiz leke tedavisi yöntemlerini uygulamaya devam etmekteyiz. Leke tedavisinin nasıl yapılacağı ve süresi, lekenin derinliğine, ne kadar koyu renkli olduğuna bağlı olarak değişebilir. Leke tedavisindeki amacımız sadece lekeleri yok etmek değil cilt lekesi yok olduktan sonra da vitamin ve mineral desteği ile cildin canlı ve parlak görünmesini sağlamaktır.

Leke Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Leke tedavisi, daha sağlıklı bir cilt görünümü elde etme ihtiyacı duyan herkese uygulanabilir.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Leke tedavisi, oluşan lekelerin kalıcı hale gelmemesi için yapılmalıdır. Özellikle yaz döneminde görülmeye başlanılan ciltte lekelenmeleri tedavi edilmelidir ki kalıcılığı olmasın.

Leke Tedavisi Hangi Mevsim Yapılmalıdır?

Lekelerinizin derinliğine göre uygulanacağı için azı tedavi şekilleri yaz mevsiminde yapılmamaktadır.

Leke Tedavisi Sonrası Ağrı Olur mu?

Leke tedavisi sonrasında herhangi bir ağrı gözlenmez.