JAWLINE DOLGUSU

blog1

Jawline (Çene) Dolgusu

Çene hattına uygulanan bir çene dolgusu modeli olan jawline, çene bölgesinin daha belirgin bir görünüm kazanarak yüzün genelinin dengelenmesini, gıdı denilen bölgenin küçültülmesini ve alt çeneyi şekillendirmeyi sağlayan cerrahi olmayan bir medikal estetik işlemdir. Çene bölgesine estetik bir görünüm ve hacim katmak isteyenlerin uygulatabileceği jawline (çene) dolgusunda, cildin altına enjekte edilen dolgu sayesinde cilt dolgunlaştırılır ve bu sayede daha genç, pürüzsüz görünen bir cilde sahip olunur.

Çenesinden simetrik açıdan bir bozukluk olmasa da bu işlem uygulanarak sarkmaların önlenmesi sağlanabilir. Bu dolgu maddesi uzmanı tarafından çeneye uygulanır. Uygulanan bu dolgu maddesi hyalüronik asit ve kolajen üretiminin desteklenmesini sağlayarak çene bölgesindeki kemik kaybı, gamze ve sarkmalara karşı kullanılır.

Jawline (Çene) Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusunun en büyük avantajı ameliyat ya da cerrahi bir müdahale gerektirmeden uygulanmasıdır. Çenedeki yapısal bozuklukların tek seansta bile düzelmesini sağlar.

Bunların yanında jawline dolgusunun avantajları şöyle açıklanabilir:

* Kısa süreli bir işlemdir * Yüze simetri kazandırır * İşlem sonrasında oluşabilecek yan etki sayısı azdır * Çene hattında daha sağlıklı ve genç bir görünüm oluşturur * Anında sonuç verir