GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

blog1

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Gözler yüzün en dikkat çeken kısmı olmak biliniyor. Bu nedenle gözler veya göz altılarına oluşan herhangi bir sorun hemen dikkat çekebiliyor. Göz altı bölgesi, ciltteki ince deri tabakasının altında bulunan kan damarları ve yağ dokusu nedeniyle en hassas bölgelerden biri olarak biliniyor. Yorgunluk, yoğun çalışma temposu, stres, uykusuzluk, yer çekimi veya toksik maddelere maruz kalınması gibi farklı nedenlerle göz altında koyu halkalar oluşabiliyor. Göz altı ışık dolgusu, hyaluronik asit kullanılarak gerçekleştiriliyor. Göz altındaki çukur şeklinde oluğa uygulanan hyalüronik asit enjeksiyonu, cildin nemini artırabilen, dolgunlaştırabilen ve cilt dokusunu düzeltebilen bir bileşendir. Gözaltı bölgesine enjekte edildiğinde, koyu halkaları, torbaları veya çukurları doldurarak daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm sağlıyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar?

Göz altı ışık dolgusu, kullanılan hyaluronik asit ile cildi nemlendirir, dolgunlaştırır ve koyu halkaların görünümünü azaltır. Gözaltındaki koyu halkaların tedavi edilmesi yorgun, yaşlı ve mutsuz görüntüyü değiştirerek daha mutlu ve genç bir ifade vermektedir. İşlem 20 dakika sürmektedir. İşlemden önce lokal veya topikal anestezi kullanıldığı için herhangi bir acı hissedilmemektedir.

Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Göz altı ışık dolgusu işlemden sonra hemen fark edilmektedir. Koyu ve yorgun görüntü veren halkaların rengi açılmaktadır. Yüzde en çok dikkat çeken bölge olan gözlerin daha genç ve yorgun olmayan bir görüntü vermesi sağlanmaktadır. Dolgunun etkisi kişiden kişiye değişebildiği gibi 6-12 ay ile 1,5 yıl arasında sürmektedir. Ancak etkisi kişiden kişiye değişebilmektedir. Hastanın ten rengi, deri yapısı gibi birçok neden göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı ve etkisini değiştiren noktalar arasındadır.