CİLT YENİLEME TEDAVİSİ

blog1

Cilt Yenileme Tedavisi

Antalya Manavgat'ta bulunan kliniğimizde Cilt Yenileme - Cilt Gençleştirme

- Antiaging Tedavileri'nde doktorumuz Op. Dr. Muammer Kaya tarafından kişiye özel tedavi protokolü belirlenir. Kişinin ihtiyaç durumuna göre uzman yönlendirmesi ve kombine tedaviler ile bu hızlı ve etkili sonuçlar elde edilir.

Cilt Yenileme Tedavisi Nedir?

Cilt yenileme tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen platelet hücreleri ve büyüme faktörlerinden elde edilen kan hücresi kullanılır.

Cilt Yenileme Tedavisi'nin Faydaları Nelerdir?

Cilt yenileme tedavisi kırışıklık, leke oluşumları, sivilce ve yara izleri, cilt çatlakları ve saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Cilt yenileme uygulaması sonrasında sarkma da ve kırışıklık izlerinde azalma gözlenir. Peeling ve lazer gibi leke tedavilerini cilt yenileme tedavisi ile birlikte uygulamak, tedavi sürecini hızlandırır ve kalıcı sonuç alınmasını destekler.

Cilt Yenileme Tedavisi Nasıl Elde Edilir?

Cilt yenileme tedavisinde kişiden kan alınarak özel tüplere konulur. Özel tüpler yüksek hızda dönen santrifüj cihazına konulur. Santrifüj cihazı, platelet hücrelerinden sağlıklı doku elde edebilmek için belli bir hızda ve sürede dönmelidir.

Cilt Yenileme Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Cilt yenilenmesini gerektiren sarkma, kırışıklık, iz, akne izi ve saç tedavilerinde cilt yenileme tedavisi tek başına veya cildi yenileyen diğer yöntemlerle bir arada kullanılabilir.

Cilt Yenileme Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Cilt yenileme tedavisinde kişiden alınan kan ile elde edilen kan hücrelerinde; tüpün dibinde kalan kısım pıhtı hücrelerinden ve büyüme faktörlerinden oluşan en zengin kısımdır. Cilt yenileme tedavisinde elde edilen kan hücresi cildin sorunlu bölgesine minik iğneler yardımı ile uygulanır. Fraksiyonel lazer, fraksiyonel radyofrekans uygulamalarından sonra cilt yenileme serumu cilde sürülebilir. Bu sayede, cilt yenileme serumu açılan gözeneklerden kolayca emilir.

Cilt Yenileme Tedavisi Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Cilt yenileme tedavisi 2-4 hafta aralıklarla yapılır.

Cilt Yenileme Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Ailesinde kanser öyküsü bulunanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, kan hastalığı olanlara, uygulama yapılacak bölgede enfeksiyon ve iltihap olanlara, hamilelere ve emzirenlere uygulama yapılmaz.

Cilt Yenileme Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Cilt yenileme tedavisi cildin kendini yenileme esasına dayandığından, tedavi sonucunu hemen beklemek yanlıştır. Cilt yenileme tedavisinin sonuçları ikinci veya üçüncü seanstan sonra ortaya çıkar. Cilt yenileme tedavisi yapıldıktan sonra ciltte sıkılaşma ve sarkmada azalma, kırışıklıklarda hafifleme, ciltteki lekelerde aydınlanma, cilt renginde parlaklık ve izlerde azalma meydana gelir. Saçlı deriye yapılan uygulamalardan sonra saç kalınlığında artış ve seyrek görülen alanlarda yoğunlaşma görülür.

Cilt Yenileme Tedavisi Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Cilt yenileme tedavisi tamamen kişiye özel olduğundan dolayı herhangi bir yan etki beklenmez. Cilt yenileme tedavisinin alerji riski düşüktür.

Cilt Yenileme Tedavisi Ne Kadar Süre İş Ve Sosyal Yaşamı Etkiler?

Cilt yenileme uygulaması sonrasında kişi normal hayatına devam edebilir. Kişide iş ve sosyal yaşamı etkileyecek herhangi bir görüntü oluşmaz. Bazı durumlarda uygulamada kullanılan iğnelere bağlı olarak küçük ve geçici morluklar, kızarıklıklar oluşabilir. Cilt yenileme tedavi işleminden sonra buz kompresi uygulamak bu yan etkiyi hafifletir.

Cilt Yenileme Tedavisi Diğer Cilt Yenileme Yöntemleri İle Birlikte Kullanılabilir Mi?

Cilt yenileme tedavisi lazer, radyofrekans, ışık tedavileri ve mezoterapi gibi yöntemlerle bir arada uygulanabilir. Bu tür işlemlerden sonra cilt yenileme tedavisinin serum şeklinde kullanımı bu yöntemlerin etkinliğini arttırarak, iyileşme sürelerini kısaltılabilmektedir.

Cilt Yenileme Tedavisi İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemle aynı gün sıcak banyo yapılmaz. Güneşten koruyucu kullanılmalıdır.